ZLATÉ GLÓBY 2016: Cena také pro Český národní symfonický orchestr!

Share Button

Ceny Zlatý glóbus

(Doba čtení cca 4 min)

Udělování filmové a televizní ceny Zlatý glóbus (Golden Globe Awards) probíhá vždy na začátku ledna. Jedná se o cenu, kterou uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood Foreign Press Association) v Los Angeles.

Zlatý glóbus je nejdůležitější ocenění hned po slavných Oscarech, jejichž udělování probíhá zpravidla měsíc po předání Zlatých glóbů.

Mezi filmovými a televizními hvězdami se svého ocenění dočkal také významný italský hudební skladatel, známý především svou filmovou hudbou, Ennio Morricone, který napsal hudbu, mimo jiné, také pro nejnovější film Quentina Tarantina Osm hrozných (The Hateful Eight) a kterou nahrál Český národní symfonický orchestr!

 

Český národní orchestr

Zdroj:http://www.cnso.cz/

 

Udělování ceny Zlatý glóbus je spojeno s prestižním slavnostním večerem, který je pojat zábavnou formou. Celkem bylo uděleno 73 Zlatých glóbů v několika kategoriích. V tomto článku však uvedeme pouze vítěze, kteří byli nominováni v oblasti filmu.

 

Co si oblékly oceněné filmové hvězdy?

 

DRAMA: NEJLEPŠÍ FILM a NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE FILMU 

V  kategorii „Nejlepší film – drama“ zvítězil film Zmrtvýchvstání (The Revenant), který se odehrává v roce 1823 v Jižní Dakotě. Film vypráví o zkušeném lovci, který, spolu se svým synem, doprovází lovce kožešin skrze hluboké lesy a čelí nečekaným útokům Indiánů.

Zlatým glóbem byl oceněn také Leonardo DiCaprio, a to v kategorii „Nejlepší mužský herecký výkon ve filmu – drama“. Cenu herec získal za hlavní roli ve výše zmiňovaném snímku.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio se slavnostního ceremoniálu zúčastnil ve velmi elegantním černém smokingu. Zářivě bílá košile, jednobarevný černý motýlek a černá lesklá společenská obuv byla skvělá volba, jak smoking doplnit. Celkově působil herec seriózním, sebejistým a nepřehlédnutelným dojmem.

 

DRAMA: NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE FILMU

V této kategorii zvítězila herečka Brie Larson, a to za hlavní roli ve filmu Pokoj (Room). Film pojednává o statečnosti matky, kterou, i se synem, drží v jednom pokoji jejich věznitel již 7 let. Snahou je, aby si chlapec neuvědomil, že je vězněn. Matka ve filmu vytváří pro svého syna svět, ve kterém je vše v pokoji skutečné a vše mimo něj fiktivní. Matka si však uvědomuje, že synovi nemůže lhát navždy a začne vymýšlet plán útěku.

 

Brie Larson

Brie Larson

Brie Larson se předávání cen zúčastnila v krásných dlouhých třpytivých šatech světle hnědé barvy s nápaditým detailem v oblasti pasu. Herečka v šatech vypadala přiměřeně vyzývavě a elegantně.

 

MUZIKÁL NEBO KOMEDIE: NEJLEPŠÍ FILM a NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE FILMU 

Film Marťan (The Martian), ve kterém ztvárnil hlavní roli slavný herec Matt Damon, zvítězil v kategorii „Nejlepší film – Muzikál nebo komedie“. Film vypráví o astronautovi, kterého jeho tým zanechá na planetě Mars v domnění, že je mrtev. Snahou hlavní postavy je spojit se s velitelstvím NASA a přežít v nepříznivých podmínkách cizí planety do doby, než na planetu přiletí další výprava a vezme jej zpět domů.

Zlatým glóbem byl oceněn nejen film, ale také Matt Damon, a to právě za ztvárnění hlavní role ve výše uvedeném filmu.

 

Matt Damon

Matt Damon

Matt Damon si při této příležitosti oblékl, stejně jako Leonardo DiCaprio, černý smoking s bílou košilí, přičemž černý motýlek nahradila jednobarevná černá kravata. Celkový vzhled doplnil herec černou lesklou společenskou obuví.

 

MUZIKÁL NEBO KOMEDIE: NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE FILMU 

Cenu Zlatý glóbus si, v této kategorii, zasloužila herečka Jennifer Lawrence, a to za ztvárnění hlavní role ve filmu Joy. Ve filmu je hlavní hrdinka vynálezkyní zázračného mopu a snaží se prosadit svůj vynález ve společnosti. Postupně buduje svou obchodní dynastii a bojuje s překážkami, které se jí staví do cesty.

 

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Herečka zvolila na tento slavnostní večer dlouhé červené společenské šaty, sahající až na zem. Podobně, jako u herečky Brie Larson, měly také tyto šaty zajímavý detail v oblasti břicha, který opticky zeštíhluje pas. Celé šaty doplnila Jennifer Lawrence výrazným stříbrným náhrdelníkem. Herečka působila v této róbě jako skutečná dáma, kterou nelze přehlédnout.

 

NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI

Zlatým glóbem byla oceněna také herečka Kate Winslet, a to za nejlépe zahranou vedlejší roli ve filmu Steve Jobs, kde ztvárnila Joannu Hoffmanovou, pravou ruku jedné z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu.

 

Kate Winslet

Kate Winslet

Předávání cen se Kate Winslet zúčastnila v tmavě modrých dlouhých šatech s rozparkem na koleni. Horní část šatů byla ozvláštněna křižujícím se detailem, který nechal vyniknout hereččiným ramenům. Přesto, že herečka působila v šatech nenápadně, na červeném koberci přímo zářila.

 

NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI         

Cenu Zlatý glóbus si vysloužil Sylvester Stallone, a to za vedlejší roli, kterou ztvárnil ve filmu Creed. Ve filmu si Sylvester Stallone opět zahrál roli proslulého Rockyho Balboy, nyní však v pozici trenéra.

Sylvester Stallone

Sylvester Stallone

Sylvester Stallone si pro tento slavnostní večer oblékl tmavě modrý slušivý smoking, kterému „dělala společnost“ čistě bílá košile, tmavě modrý motýlek a černé pánské společenské boty. Herec vypadal elegantně a mezi většinou mužů, kteří zvolili černý smoking, výrazně a zajímavě.

 

FILM: NEJLEPŠÍ REŽISÉR

Alejandro González Iñárritu je známý psaním filmů, jejich produkcí a režírováním. Tento schopný muž má na svědomí známé filmy, jako jsou například Amores perros – Láska je kurva, Babel nebo 21 gramů (21 Grams). Jeho posledním „přírůstkem“ se stal film Zmrtvýchvstání (The Revenant), za jehož režírování byl oceněn Zlatým glóbem.

Alejandro González Iñárritu

Alejandro González Iñárritu

Alejandro González Iñárritu zvolil na předávání cen Zlatý glóbus, stejně, jako Sylvester Stallone, tmavě modrý oblek, který doplnil čistě bílou košilí, tmavě modrým motýlkem a černými společenskými botami.

 

Více fotografií a informací o cenách Zlatý glóbus naleznete na www.goldenglobes.com.

 

Share ButtonPřidat komentář