Svatba venku: 8 tipů jak se na ni připravit!

Share Button
Svatba venku

Užijte si svatbu bez nepříjemných pocitů.

(Doba čtení cca 5 min)

Jarní a letní měsíce přímo vyzývají k pořádání svatby venku! Byla by škoda trávit krásný slunečný den někde uvnitř.

Užijte si jedinečné okamžiky se svými blízkými bez nepříjemných starostí, jako jsou nepohodlné šaty, rozfoukané vlasy nebo krůpěje potu.

 

Jste pozvaní na venkovní svatbu a nevíte co na sebe?

Inspirujte se několika tipy, se kterými můžete být elegantní a zároveň si pohodlně užít celý den.

 

NENOSTE BÍLOU!

Toto je důležité pravidlo, které byste neměli brát na lehkou váhu. Nevěsta je na svatbě jedinou ženou, která má výsadní právo obléknout si bílé šaty!

Stejně tak by měli muži zapomenout na bílé obleky, které jsou, v poslední době, oblíbené právě u ženichů. 

Pokud vás o to budoucí manželský pár přímo nepožádá, vyhněte se bílé!

 

ZAZAŘTE!

Venkovní svatba je skvělou příležitostí, kdy můžete vyzkoušet i odvážnější barvy a odlišit se tak od davu. Máte rádi tlumenější barvy, ale rádi byste lehce vynikli? Vyzkoušejte vzory, jako jsou květy, puntíky nebo jemné proužky.

Muži mohou kombinovat barvy a různě vzorované módní doplňky. Zkombinujte například kravaty se vzorem a slim košile. Nebojte se kombinovat barevné motýlky a šleFantazii se meze nekladou!

 

Hosté na svatbě

Nebojte se vzorů a barev!

 

PŘEKOUSNĚTE TEPLO!

Ženy to, v tomto případě, mají jednodušší. Mohou volit šaty různých délek, s ramínky nebo bez, šaty prodyšné, volné nebo přiléhavé.  

Muži jsou na tom o poznání hůř. Podle etikety je nepřípustné, aby měl muž, u příležitosti svatby, kraťasy nebo košili s krátkým rukávem. Oblek, košile s dlouhým rukávem, kravata nebo motýlek jsou neodmyslitelnou součástí pánského společenského oblečení.

Výjimkou je situace, kdy je hostům, v pozvánce, sděleno, že si s sebou mohou přinést neformální oblečení, do kterého je možné se později převléknout.

 

Vhodné šaty na svatbu

NETAHEJTE ŠATY PO ZEMI!

Tento tip se týká především žen, které zvolí na venkovní svatební obřad dlouhé šaty. U takových šatů riskujete, že vám tráva nebo hlína zašpiní jejich spodní část.

Jen si samy sebe představte, jak trávíte v ušpiněné róbě zbytek dne.

Je-li to možné, doporučujeme vám zvolit si takové šaty, které se nedotýkají země.

 

VŽDY OBLÉKNĚTE PUNČOCHY!

Bez ohledu na to, jaké je počasí, etiketa praví, že pravá dáma, ani v tom největším vedru, nepřijde na slavnostní událost bez punčoch. Co se týká bot, je vhodné mít obuv plnou, tzn. elegantní lodičky. Pokud chcete mít otevřenou špičku, je nutné mít skutečně co ukázat – perfektní pedikúra je samozřejmostí.

U nevěsty není pravidlo s punčochami ani s obuví tak přísné. Dá se říci, že je nevěstě dovoleno téměř vše. Přeci jen je to její den a měla by se cítit příjemně.

U mužů je samozřejmostí čistá a vyleštěná pánská společenská obuv. Barvu bot volí muž vždy podle obleku.

U světlého obleku doporučujeme boty ve světlejších barvách, jako je hnědá, šedá nebo béžová. Nechceme, aby byly boty s oblekem v příliš velkém kontrastu.

Boty jsou vždy šněrovací! Nazouvací boty se hodí pouze v případě, máte-li na sobě sako a kalhoty v odlišné barvě a materiálu. 

 

Společenská obuv

Šněrovací čisté pánské společenské boty jsou samozřejmostí!

 

VLASY UPRAVTE CHYTŘE!

Perfektní účes

Jen si to představte. Je šílené horko, potíte se a k tomu všemu se vám na obličej lepí vlasy. Při venkovní svatbě není výjimkou vítr, který vám, pracně vytvořený, účes rozfouká. Nejvhodnější volbou jsou vlasy stažené do copu nebo drdolu. Krásně vypadají také zvlněné rozpuštěné vlasy, které vytvářejí elegantní a zároveň ležérní vzhled.

Muži to mají jednodušší. Většina z nich má krátké vlasy. U dlouhých vlasů doporučujeme stáhnout vlasy do copu.

Zajímavou a neokoukanou volbou může být také menší pánský klobouk, který vypadá elegantně a přitom plní i praktickou funkci jako ochrana proti sluníčku. Dámy mohou také použít klobouček, ale upozorňujeme, že po jeho sundání, budete mít nejspíš po účesu.

 

ŽENY, NEPŘEHÁNĚJTE TO S MAKE-UPEM!

Zde platí pravidlo: „Méně je více!“ Používáte make-up? Zkuste si ho dát, pro tuto chvíli, méně, než obvykle. Dáváte-li si na obličej silnou vrstvu make-upu, je velká pravděpodobnost, že se vám obličej začne ve velkém horku „roztékat“. Na obličeji se vám udělají nehezké mapy, které opravíte jedině tím, že celý make-up z obličeje smyjete.

Pro horké dny doporučujeme jen lehký hydratační tónovací krém a pudr, který saje přebytečný maz z obličeje. Pokud nemusíte, nepoužívejte kromě pudru nic jiného. Pudr zmatní vaši pleť a dodá jí pěkný tón i bez make-upu.

Muži by při sobě měli mít vždy čistý poskládaný kapesník, kterým si budou jemně otírat kapky potu z obličeje. Je velmi nepříjemné mluvit s někým, komu kape z nosu pot.

 

Mužští hosté na svatbě

 

PAMATUJTE NA CHLADNĚJŠÍ VEČERY!

Den se chýlí ke konci, sluníčko zapadá a celkově se ochladí.  Mužům, v tomto případě, postačí sako. Dámy by však měly pamatovat na lehký svetřík nebo dámské sako, které je v chladnější večer zahřeje.   

 

 

Share Button


Comments
  1. Olí

    Velice poučný článek! Zaujalo mě, že má mít žena vždy punčochy, to fakt čumím :-) :-) Jelikož se mi blíží svatba, beru všechny tyto rady jedním dechem! Díky.

Přidat komentář