Psychologie barev

Share Button

Barevné kravaty(Doba čtení 1 min)

Není nic nového, že určité barvy evokují jisté pocity a emoce. Psychologové hovoří a učí o „psychologii barev“ už desítky let. Firmy například používají specifické barvy, aby zdůraznily určitý image značky a vlastnosti s ní spojené.

Vezměte si například úklidové společnosti v USA. Ty nejlepší mají zelená loga, aby zdůraznily svůj postoj k udržitelnosti životního prostředí. Stejně tak, jako různé společnosti vyvolávají pomocí barev emoce, které jsou pro ně žádoucí, můžete také vy vyvolat stejný výsledek správným výběrem a kombinací barev svého oblečení.

Zatímco obleky a košile nenabízejí příliš velikou škálu barev, kravata je ideálním nástrojem, pomocí kterého můžete ve svém životě užívat výhod, které přináší psychologie barev.

V následujících článcích se postupně dočtete o významu barev, ve kterých jsou kravaty nejčastěji vyráběny. Na příklady barev, se kterými se můžete běžně setkat, se můžete podívat na tomto odkazu. Nyní máte možnost vybrat si barvu kravaty, která vyhovuje a odpovídá právě vaší jedinečné osobnosti.

Share ButtonPřidat komentář