Jak zvolit správnou kravatu?

Share Button
Pozor! Kravaty mají různé vzory, barvy, délky i šířky. Vybírejte pečlivě.

Je důležité nepodceňovat správný výběr kravaty.

(Doba čtení cca 2 min)

Pánské kravaty jsou oblastí, ve které se setkáte s nesčetně mnoha barvami, vzory, velikostmi a materiály.

Nebojte se, že byste pro sebe nenašli tu pravou kravatu. Budete-li se držet několika, níže uvedených, pravidel, bude vám kravata vždy slušet. 

 
 
 

DÉLKA/ŠÍŘKA

První a možná také nejdůležitější věc, kterou byste měli při výběru kravaty zvážit, je šířka a délka kravaty. Vždy vybírejte kravatu ve vztahu ke své postavě. Mužské postavy můžeme obecně rozdělit na „silnější, vysoké“„štíhlejší, nízké“.

V případě, že spadáte do kategorie „silnější, vysoký“, měli byste nosit delší kravaty. Vhodné jsou pro vás klasické kravaty, které jsou širší. Určitě byste měli zapomenout na úzké slim kravaty.

Pokud patříte do kategorie „štíhlejší, nízký“, můžete si dovolit právě užší kravaty se standardní délkou. Nebojte se užších kravat. Právě úzké slim kravaty vám mohou velice slušet.

 

BARVA KRAVATY

Žádná univerzální barva kravaty, která by byla vhodná ke všem příležitostem neexistuje. Každá společenská událost vyžaduje jiný pánský doplněk.

Dostali jste pozvánku na společenskou událost s nejvyšším standardem? Pak jsou pro vás, místo kravaty, vhodnějším doplňkem motýlky. Pokud jste zváni na polo-formální akci, jsou pro vás vhodné kravaty v tmavších odstínech – např. tmavě modrá nebo tmavě červená kravata – tyto barvy vzbuzují dojem profesionality a důvěry. Máte-li rádi ležérnější přístup, můžete vyzkoušet nejrůznější barvy a vzory podle aktuální sezóny a trendu. Fantazii se meze nekladou.

 

VZOR NA KRAVATĚ

Při výběru kravatového vzoru, myslete vždy na to, aby váš vzhled nevypadal celkově „přeplácaně“! Dbejte na to, aby vzor, který máte na kravatě, nebyl stejný, jako vzor na košili a obleku.

Co se týká kombinací různých vzorů, zajímavě spolu mohou vypadat kravaty s jemnými proužky a tečkované košile. Inspirovat se můžete také v nejrůznějších módních časopisech. Nikdy však nezapomeňte na to, o jaký typ akce se jedná! Pokud si při výběru vzorů nejste jistí, vždy vás zachrání jednobarevná kravata, kterou nikdy nic nezkazíte.

Share Button


No Responses

Přidat komentář