Jak správně pečovat o kravatu?

Share Button

1280px-Dry_clean_rack(Doba čtení cca 2,5 min)

Nesprávná péče o kravaty může způsobit, že vaše milované módní kousky ztratí lesk, barvu a pevnou strukturu.

Nemějte obavy! Níže uvedené rady vám pomohou udržet kravaty ve skvělé kondici. 

 

Rada č. 1 – KRAVATU PO POUŽITÍ VŽDY ROZVAŽTE!

Nejčastější chybou, které se dopouštějí hlavně začátečníci v nošení kravat, je nerozvazování kravaty po jejím použití. Nechat na kravatě uvázaný uzel je sice jednodušší – muž uzel jen povolí a má jej připravený pro další použití – následky však mohou být pro kravatu katastrofální.

Pokud chcete, aby vám kravata sloužila co nejdéle, kravatu, po použití, vždy rozvažte. Kravatu rozvazujte opatrně – krok po kroku. Taháním a škubáním by mohlo dojít k nenávratnému poškození.

 

Rada č. 2 – ZBAVTE SE „VRÁSEK“ NA KRAVATĚ

Občas se může stát, že po rozvázání kravaty, obzvlášť, pokud je vyrobena ze silného a těžkého materiálu, jako je hedvábí, zjistíte, že na ní zůstaly „vrásky“. Jedná se o pokrčený materiál, který můžete vrátit do původní podoby.

TIP: Obmotejte kravatu kolem dlaně a poté ji položte hranou na stůl. Nechejte ji v tomto stavu celou noc. Ráno uvidíte, že je kravata jako nová a je připravena vás opět 100% reprezentovat. Tento způsob obmotávání kravaty, kolem dlaně, můžete vyžít také při cestování, kdy takto předejdete jejímu poškození.

a) Zatímco širší konec kravaty visí dolů, úzký konec kravaty přidržte palcem ruky. 

1

 

b) Široký konec kravaty několikrát obmotejte kolem dlaně.

2

 

c) Zamotanou kravatu položte na rovný povrch.

3

 

Rada č. 3 – ODSTRAŇTE SKVRNY 

Také se vám stalo, že jste ušpinili svou kravatu jídlem, pitím nebo z jiného důvodu? Ve většině případů, hlavně u hedvábných kravat, končí jeden hezký vztah mezi mužem a kravatou, a to právě díky nenávratnému poškození kravaty.

Pokud chcete kravatu přeci jen zachránit, můžete ji zanést do čistírny. Při výběru čistírny dejte na doporučení známých. Není čistírna jako čistírna. Využijte služeb takové čistírny, o které víte, že je ověřená a její klienti jsou spokojení.

Pracovníkům v čistírně se obvykle kravatu podaří zachránit. Občas se však může stát, že kravata ztratí lesk nebo vybledne, čímž přijde o svůj jedinečný půvab. Proto dobře zvažte, na kterou čistírnu se obrátíte. 

Share ButtonPřidat komentář