Jak správně a jednoduše skladovat kravaty?

Share Button

Barevné složené kravaty(Doba čtení cca 2 min)

Někteří z vás možná znají podobnou situaci. „Za několik let se mi podařilo nastřádat spoustu kravat různých barev, vzorů a velikostí. Má sbírka stále roste a je stále těžší se v ní orientovat. Stává se stále náročnějším najít rychle tu správnou kravatu.“

Pokud se vám zdá tato situace povědomá, čtěte určitě dál! Dovíte se o pár tipech, které Vám pomohou uskladnění kravat zjednodušit.

 

VĚŠÁK NA KRAVATY

Jednoduchým a účinným řešením je věšák na kravaty. Pokud máte v šatníku více než 20 kravat, je věšák jistě správnou volbou. Pokud si jej pořídíte, pomůže vám nejen zpřehlednit sbírku, kterou vlastníte, ale také vám pomůže ochránit tkaniny, ze kterých jsou kravaty vyrobeny.

Rozhodnete-li se pro koupi věšáku, vybírejte obezřetně. Důležité je dbát na to, jaký počet kravat dokáže věšák pojmout. Dále je třeba se zaměřit na to, jak budou kravaty na věšáku zachyceny a zda není možné jejich opětovné snadné sklouzávání na zem.

V případě, že byste uvažovali o koupi stojanu na kravaty, vyberte si takový, který můžete snadno schovat do skříně mezi ostatní oblečení, aby byly všechny kravaty skutečně chráněny před vnějšími vlivy, jako jsou například světlo nebo prach.

 

KRAVATY POTŘEBUJÍ PROSTOR

Pokud jste si pořídili věšák na kravaty, dbejte na to, aby na něm měly kravaty prostor. Nevěšte jednu kravatu přes druhou, nemačkejte je k sobě jen proto, aby se jich na věšák vešlo víc. Pokud dopřejete svým kravatám prostor, budou moci tkaniny dýchat a eliminuje se zápach, který by v opačném případě mohl vzniknout. V neposlední řadě vám dostatek prostoru pomůže orientovat se v kravatách snadněji.

 

SYSTÉM VE SKLADOVÁNÍ KRAVAT

Při párování kravaty s košilí a oblekem je barva tím nejdůležitějším faktorem. Z toho vyplývá další tip, který vám usnadní hledání té správné kravaty. Seřaďte si ve skříni kravaty podle barev a uložte je od nejsvětlejších po nejtmavší. Tak budete vždy vědět, kam rychle sáhnout.

Pokud si říkáte: „Na co by mi byl stojan na kravaty?“, můžete využít následujících rad. Místo věšáku na kravaty lze použít obyčejný klasický věšák, který má snad každý ve skříni, nebo můžete srolovat kravaty do ruliček a uložit je do volné zásuvky.

Bez ohledu na to, jaký typ skladování Vašich kravat si vyberete, dbejte na to, aby kravaty nebyly nikdy vystaveny přímému slunci, protože by tak mohlo dojít k rychlému vyblednutí barev.

Share ButtonPřidat komentář