Jak nosit SLIM kravatu?

Share Button

Muž se slim kravatou

(Doba čtení cca 1,5 min)

Šířka kravaty se měnila z jedné dekády na druhou. Zatímco, od roku 1960, byly v módě úzké kravaty, od roku 1980 se začaly nosit kravaty široké, a to někdy až o šířce více jak 10 cm. Dnes se můžeme setkat nejčastěji se šířkou kravat v rozmezí mezi 7 – 9 cm. Úzké kravaty mají v šířce většinou méně než 7 cm a jsou oblíbené zejména u mladších mužů.

 

KRAVATA VERSUS KLOPY U KOŠILE 

Toto, poměrně jednoduché, pravidlo vám může pomoci zvolit správnou šířku vaší kravaty. Obecně platí, že čím menší rozestup je mezi klopami na košili, tím užší kravatu můžete zvolit. Slim kravaty je nejvhodnější nosit ke košilím, které mají klasický límec, v kombinaci se zúženým oblekem.

 

KRAVATOVÝ UZEL A ÚZKÁ KRAVATA

Neuděláte chybu, když zvolíte nejmenší uzel, který tvoří moderní a ležérní vzhled. Uzel u slim kravaty bývá občas záměrně trochu asymetrický a nejlepší volbou je uzelFour in Handnebopoloviční Windsor uzel“.

 

SLIM KRAVATA A TYP POSTAVY

Pokud se vám líbí myšlenka nošení slim kravaty, je potřeba uvědomit si, zda se k vám právě tento typ kravaty hodí. Slim kravaty vypadají nejlépe na vysokých a štíhlých mužích. Pokud máte postavu zápasníka, tzn. máte širší ramena a hrubší krk, bude na vás slim kravata vypadat miniaturně, nebo si budou druzí lidé myslet, že se v ní dusíte. Jednoduše… vaší postavě slim kravata nebude lichotit. V takovém případě raději zvolte kravatu s klasickou šířkou, která krásně podtrhne váš typ postavy.

 

VHODNÉ DOPLŇKY K ÚZKÉ KRAVATĚ

Nejlepší kombinací k moderním úzkým kravatám je kravatová spona a kapesníček do klopy saka. Vynikající volbou jsou spony ze stříbra nebo nerezové ocele. Úzké kravaty jsou lehčí než kravaty klasické, tzn. jsou hůře kontrolovatelné a mají větší tendenci na krku poletovat sem a tam. Celkově pak váš vzhled může působit neklidně. Právě od toho je zde kravatová spona, která udrží vaši kravatu na tom pravém místě. Pokud hledáte inspiraci, podívejte se na tyto kravatové spony.

Share ButtonPřidat komentář