Jak nosit růžovou kravatu?

Share Button

Světle růžová kravata

(Doba čtení cca 2 min)

Převratem v oblíbenosti růžových kravat se stal moment, kdy se Donald Trump, slavný americký obchodní magnát, politik a spisovatel, představil ve své televizní show The Apprentice v jasné růžové kravatě. Kravata v této barvě se ihned stala velmi oblíbenou také u ostatních podnikatelů v celé USA i ve světě. Tito podnikatelé ihned zařadili tuto barvu do svého šatníku.

Pokud se necháte inspirovat a také zkusíte oživit svůj šatník růžovou barvou, čtěte dále! Existuje totiž několik pravidel, které je nutné dodržet, pokud chcete, aby vám růžová kravata skutečně lichotila.

 

KDY RŮŽOVOU KRAVATU „PROVĚTRAT“

Dbejte na to, kdy růžovou kravatu obléknete. Tato barva není vhodná pro všechny příležitosti a není slušivé, nosit ji celoročně. Na růžovou byste měli zapomenout v zimních měsících, kdy jsou lepší volbou studenější barvy.

Nejlepším obdobím pro nošení růžové kravaty je jaro a léto, kdy touto barvou podtrhnete slunečné a teplé počasí. Mimo jiné, růžovou zlepšíte náladu i vašemu okolí, které ocení váš veselý a hravý vzhled.

 

POZOR NA BARVU A VZOR VAŠEHO OBLEKU

Vzhledem k tomu, že je růžová barva vhodná na jaře a v létě, musíte dát pozor, abyste k ní vhodně zvolili také zbytek oblečení.

K růžové barvě nejlépe ladí barva písková, světle šedá, námořnická modř nebo béžová. Kombinací tmavě šedého či černého obleku s růžovou kravatou také nic nezkazíte. Bonusem bude, když zvolíte oblek, který je z lehké bavlny nebo vlny.

Vyhnout byste se pak měli zemitým barvám, jako je například zelená nebo tmavě hnědá. Pozor si dávejte na vzor obleku. Vhodným vzorem by mohl být jemný proužek nebo velmi jemné káro.

 

NEZAPOMEŇTE NA DOPLŇKY

Stejně tak, jako je důležité sladit oblek s kravatou, také doplňky by měly svou barvou celkový dojem letního stylu dotvářet.

Správnou volbou by v tomto případě mohl být růžový kapesníček do saka, který by měl být jednobarevný. Pokud chcete použít kapesníček více barev, doporučujeme kombinaci pastelových tónů. Podle obleku pak zvolte správnou obuv. Nejlepší barvou je barva krémová, světle hnědá nebo černá.

 

Share Button


No Responses

Přidat komentář