GREENERY: Barva roku 2017

Share Button

Greenery: Barva roku 2017 (Doba čtení cca 3 min)

Lidé, v dnešní uspěchané moderní společnosti, stále častěji utíkají do přírody. Všichni si občas potřebujeme odpočinout a načerpat nové síly.

Z tohoto poznatku vycházeli experti, z institutu barev PANTONE®, při volbě barvy roku 2017, kterou se stala barva GREENERY, neboli zelenkavá.

Při výběru barvy se znalci nechali inspirovat oblastmi, jako je móda, zábava, umění, móda, design, populární turistické destinace, životní styl a sociálně-ekonomické podmínky.

 

Leatrice Eiseman, výkonný ředitel institutu, říká:

„Barva greenery symbolizuje opětovný návrat k přírodě a hledání vyššího smyslu.“

 

Jedná se o svěží a pikantní žluto-zelený odstín, který evokuje první jarní dny.  Greenery je osvěžující barva plná nadšení, která nám připomíná probouzející se přírodu, vzkvétající zeleň a svěžest.

Barva greenery v lidech probouzí touhu a odvahu naplňovat své vášně a přináší psychickou vitalitu. Podporuje nás ve zkoumání nových možností, v touze vyjádřit se a experimentovat.

Jak se sami můžete přesvědčit, na níže uvedených barevných paletách, módní doplňky, v zelenkavé barvělze snadno kombinovat s neutrálními, světlejšími, ale také s tmavšími, pastelovými či metalickými odstíny.

 

Barevná paleta

Paleta3

 

Share ButtonPřidat komentář