Čistota půl zdraví! …i duševního

Share Button

Hořící svíčky s ručníky a relaxačními kamínky

(Doba čtení cca 2 min)

Nikomu není pravděpodobně nutné vysvětlovat, že čistý, voňavý a upravený člověk působí důvěryhodněji a příjemněji, než člověk, který o sebe příliš nedbá. Sami uznejte… S kým by se vám příjemněji trávil čas?

V tomto článku se budeme věnovat hygieně a péči o tělo. Hygiena je neodmyslitelnou součástí společenského chování, protože se úzce dotýká toho, jak na lidi působíme a jak sami sebe prezentujeme.

Osobní péči nelze podceňovat!

Nezřídka se stává, že muž nebo žena dbají na to, jak jsou oblečeni, ale detaily, jako je úprava vlasů, vousů nebo rukou, jim unikají. Je potřeba dotáhnout svou vizáž k celkové dokonalosti.

Podle etikety by měl muž vycházet ven, mezi lidi, hladce oholený nebo s upravenými vousy. Muž by měl být umytý, decentně vonět a dbát o své ruce. Nehty na rukou i nohou by měly být krátce střižené a hlavně čisté.

Co se týká žen, platí pro ně stejná pravidla, ovšem s tím, že si samozřejmě nemusí holit tvář, jako muži. Důležité však je, aby žena dbala o své vlasy, měla je čisté a vždy upravené. Stejné pravidlo platí také pro muže.

Na co je třeba dát pozor, jsou dámské parfémy a pánské vůně. Je krásné, když lidé voní – vždyť nás právě vůně často na druhé upozorní a díky vůni si mnoho pamatujeme a připomínáme. S parfémy to však nesmíme přehnat. Nechceme přeci, aby se lidem v našem okolí doslova točila hlava. Dbejte proto na to, aby vaše vůně byla decentní a nevtíravá.

Čistý chrup je další nezbytnou součástí naší prezentace. Nejen ze zdravotních důvodů je pravidelná péče o zuby důležitá. Také z estetického hlediska je nezbytná!

Shrňme si to. Ranní a večerní hygiena by měla být neodmyslitelnou součástí dne. Osprchovat se, oholit, umýt vlasy, učesat, ošetřit chrup, upravit ruce, hezky se obléci. To vše je důležité pro to, abyste ve společnosti uspěli.

Nepodceňujte péči o váš zevnějšek! Vždyť právě první dojem, který uděláme na druhé, často určuje, jaké vztahy s ostatními budeme mít.

Share Button


No Responses

Přidat komentář