ČERNÁ kravata

Share Button

Černá kravata

 

(Doba čtení cca 0,5 min)

Každému je pravděpodobně známo, že je černá kravata vysoce formální záležitostí. Ne náhodou se v angličtině společenské oblečení nazývá „Black Tie dress code“, což můžeme přeložit jako „etiketa formálního oblečení“ nebo „předepsané vysoce společenské oblečení“.

Kromě pohřbu se černá kravata nebo černý motýlek používají také u příležitosti večerních společenských akcí, a to často v kombinaci s bílou košilí, černým opaskem, černou společenskou obuví a černým nebo tmavým oblekem.

Pokud chcete nosit černou kravatu v ležerním stylu, je vhodnou volbou černá ultra slim kravata, tedy kravata užší než 7 cm. Tato moderní kravata může být skvělým doplňkem pro další části oděvu, jako je například bílá slim fit košile, tmavé džíny, sportovní sako a extravagantnější obuv.

Z výše uvedeného vyplývá, že význam černé barvy spočívá ve vážnosti a serióznosti. Člověk, který často nosí černou barvu, bývá dramatický, tajemný, snaží se od ostatních udržovat určitý odstup a nerad na sebe příliš upozorňuje.

Na denní nošení je obecně lepší zvolit kravatu barevnou. Barevná kravata působí vesele a rozzáří nejen vás, ale také vaše okolí, které si vás jistě všimne.

Share Button


Comments
  1. Robert Zelenka

    Černou slim kravatu nosí nejlépe trenér fotbalového Atlética Madrid Diego Simeone, vždy perfektně padnoucí vypasované sako, černá košile, černá slim kravata a je to pan elegán ;).

Přidat komentář