Barvou roku 2018 je ULTRA VIOLET!

Share Button

Ultra Violet: Barva roku 2018

(Doba čtení cca 2 min)

Pro rok 2018 určili experti z institutu barev PANTONE® barvu Ultra Violet.

Barvu dramatickou a provokativní. Barvu, která vyjadřuje originalitu, vynalézavost a vizionářské myšlení, které směřuje k budoucnosti.

 

„Žijeme v době, která vyžaduje vynalézavost a představivost. Jde o druh kreativity a inspirace, které jsou původem barvy Ultra Violet, purpurové barvy s modrým základem, která pozvedá naše povědomí a potenciál na vyšší úroveň.

Barva Ultra Violet je intuitivní a osvětluje nám cestu, po které teprve přijdou nové věci, ať už se jedná o objevování nových technologií a většího vesmíru nebo o umělecké zážitky či duchovní úvahy.“

[Leatrice Eiseman, výkonný ředitel institutu barev PANTONE®]

 

Barva Ultra Violet je zahalena tajemstvím kosmu. Upozorňuje na objevy, kterých jsme dosáhli a zároveň na to, co ještě může být objeveno.

Ultra Violet je inspirována noční oblohou, nekonečným vesmírem, kde nic není nemožné.

Purpurová vyjadřuje nekonvenčnost a uměleckou brilantnost.  Už hudební ikony jako Prince, David Bowie nebo Jimi Hendrix přinesly odstíny purpurové do popředí západní pop kultury, jako symbol své individuality.

Barva Ultra Violet podněcuje jednotlivce, aby byli jedinečnými a neustále posouvali své hranice.

 

„Barva roku 2018 je víc než trend ve světě designu. Jedná se o odraz toho, co je v našem dnešním světě potřeba.“

Laurie Pressman, víceprezidentka institutu barev PANTONE®

 

Stejně tak, jak jsou jednotlivci, po celém světě, stále víc fascinováni významy barev a jejich poselstvím, měli by se návrháři a designové značky snažit o používání barev, které inspirují a ovlivňují světový trend.  

Barvy roku v minulých letech.

 

Share ButtonPřidat komentář