8 věcí, které by muž neměl ženě nikdy říct

Share Button
Některé věci by si měl muž nechat raději pro sebe.

Některé věci by si měl muž nechat raději pro sebe.

(Doba čtení cca 5 min)

Stejně jako ve sportu, také ve vztazích existují nepsaná pravidla, která bychom měli dodržovat.

Pokud dojde k jejich nerespektování, může to mít vážné následky, a to v podobě neustálých hádek až po rozpad vztahu.

Vět, které by muž raději neměl vyslovovat, je spousta. Vybrali jsme ty, které mužům nejčastěji způsobují potíže a ženám ubližují.

 
 

Existuje několik otázek, požadavků a obyčejných vět, kterým by se měl každý muž, v přítomnosti ženy, vyhnout.

 

Minulost nechte minulostí.

Minulost nechte minulostí.

1) S KOLIKA MUŽI JSI VE SVÉM ŽIVOTĚ BYLA?

Ruku na srdce. Skutečně to chcete vědět? Představte si to. Role se obrátí a žena se ptá na totéž muže.

Žijte přítomností – co bylo, to bylo. Vrtat se v minulosti může být pro obě strany dost bolestivé.

Nikdy se neptejte na otázky, na které ve skutečnosti nechcete znát odpověď.

Co když vám přeci jen odpoví? Získáte vůbec něco? Bude-li číslo moc vysoké, pomyslíte si, že se dá žena každému, kdo si o ní řekne. Bude-li číslo malé, pomyslíte si, nejspíš, že je s danou ženou něco v nepořádku. Tak nebo tak, budou ve vás hlodat pochybnosti.

Pokud chcete přece jen vědět, kolik partnerů žena měla, zkuste se zeptat jinak. Vynechte sex. Můžete se například zeptat otázkou: „Kolik vážných vztahů jsi ve svém životě měla?“ Nezní to hned o něco lépe?

 

Není jedno, jak ženu požádáte o návštěvu vašeho bytu.

Není jedno, jak ženu požádáte o návštěvu vašeho bytu.

2) PŮJDEME KE MĚ? 

Jste na rande a noc se pomalu chýlí ke konci. Pochopitelně byste rád pozval ženu do svého bytu. Pozor! Není jedno, jakým způsobem k sobě ženu pozvete.  

Otázka: „Půjdeme ke mě?“ je mířená přímo na tělo. Silně z ní vyzařuje očekávání sexu. Žena může cítit nátlak, který se nelíbí nikomu z nás.

Chcete-li k sobě ženu pozvat, udělejte to nenásilně. Dejte ženě možnost volby. Použijte raději větu: „Cítím, že by dnešní noc neměla končit tady.“  Tato věta funguje, a to ze dvou důvodů.

Jelikož se nejedná o otázku, není očekávána odpověď. V případě, že by žena chtěla říci ne, nemusí se k poznámce, kterou muž pronesl, vůbec vyjadřovat. Tak nedojde k odmítnutí a k nepříjemným pocitům na obou stranách.

Druhým důvodem, proč věta funguje, je fakt, že má žena na výběr. Bude-li chtít navštívit byt daného muže, sama může navrhnout: „A co kdybychom zašli ještě na jednu skleničku k tobě?“

 

Vždy dobře zvažte proč chcete partnerku představit vaší rodině.

Vždy dobře zvažte proč chcete partnerku představit vaší rodině.

3) MĚLA BYS POZNAT MOU RODINU 

Tady je třeba dávat pozor, jak vážně každý z partnerů vnímá seznámení s rodinou.

U mužů se často stává, že se ho rodina vyptává, s kým chodí, s kým tráví volný čas. Muž pak seznámí svou partnerku s rodinou hlavně proto, aby se ho už nikdo na nic neptal.

Není na tom nic špatného. Každý vnímá určité kroky ve vztahu po svém. Proto je potřeba spolu mluvit a mít ve věcech jasno.

Ženy berou seznámení s rodinou partnera často vážněji. Každý muž by si měl proto dobře rozmyslet, jestli ženu seznamuje se svou rodinou z těch správných důvodů.

Také u této situace je třeba dávat pozor na to, jak partnerce o svém nápadu řeknete. „Měla bys poznat mou rodinu.“ Nezní to přísně? Nezní to jako ultimátum? Zkuste raději použít otázku: „Chtěla bys poznat mou rodinu?“

Díky této otázce dává muž najevo, že je připraven, posunout vztah dál. Žena má zase možnost svobodně si vybrat, jestli pozvání přijme nebo zatím ne.  Může se rozhodovat na základě svých pocitů, což je velké plus.

 

Nevyptávejte se. Sami partnerku pochvalte.

Nevyptávejte se. Sami partnerku pochvalte.

4) JAKÝ JSEM BYL?

Stejně, jako je nevhodné, ptát se ženy s kolika muži spala, nehodí se ptát: „Jaký jsem byl?“. Muž by mohl být ten nejhorší milenec na světě, ale pokud ho žena miluje, bude mu lhát. Řekne, že byl ten nejlepší, kterého kdy poznala. Bude nucena lhát slovy a předstírat rozkoš, aby muže neranila.

Pokud se skutečně potřebujete  přesvědčit o svých mužských kvalitách, neptejte se na to, jak se vám „dařilo“. Použijte raději větu: „Bylo to s tebou úžasné.“ Žena na tuto větu může reagovat nadšeně nebo nemusí říkat nic. V každém případě vám nebude muset lhát a oba se vyhnete nepříjemné situaci, která by mohla nastat.

 

Pokud ženě budete chtít říct, že jí to dnes nesluší, buďte obzvlášť citliví.

Pokud ženě budete chtít říct, že jí to dnes nesluší, buďte obzvlášť citliví.

5) V TOMHLE VYPADÁŠ PŘÍŠERNĚ

Muži si z žen často utahují, že jim příprava ven trvá příliš dlouho. Ženy to v tomto směru nemají jednoduché. Muž vstane, oblékne se, prohrábne si vlasy a za pět minut je připravený k odchodu. Žena se musí nalíčit, nalakovat si nehty, upravit vlasy, zvolit šaty, k nim správné boty, kabelku a vybrat kabát.

Jelikož ženám příprava zevnějšku zabere víc času, dostává pak muž mínusové body, pokud po všem tom chystání ženě řekne, že jí to nesluší. Samozřejmě nelžete, ale buďte v tomto směru skutečně opatrní.

Neříkejte: „V tomhle vypadáš příšerně.“ Řekněte raději: „Tohle oblečení se mi na tobě dneska moc nelíbí.“

Žádná žena nechce, aby jí muž lhal. Chce se líbit jemu i sobě samé. Je v pořádku, když muž ženě řekne, že jí zrovna barva, kterou má na sobě nelichotí a slušela by jí více jiná. Mluvte spolu upřímně, ale citlivě.

 

Žijte zdravě a pohybujte se společně.

Žijte zdravě a pohybujte se společně.

6) NEPŘIBRALA JSI NÁHODOU?

Žena silně vnímá své tělo a uvědomuje si každé kilo navíc. Nepotřebuje, aby jí to její partner, kterému se chce líbit, připomínal.

Nepoužijte proto otázku: „Nepřibrala jsi náhodou?“ Navrhněte raději: „Pojďme dneska někam ven. Zaběhejme si. Pojďme na hory.“

Pokud se vám zdá, že vaše partnerka přibírá na váze, je vaším cílem začít jíst zdravěji a cvičit. Místo, abyste ženě řekli, že jste si všimli, že přibrala, zkuste na její váze společně zapracovat. Pravděpodobně sám nejste perfektní a pár kilo dolů by vám možná také neuškodilo. Společné aktivity, které vám pomohou zhubnout a žít zdravěji, vás ke všemu spojí a posilní váš vztah.

 

Nikdy po druhém nechtějte, aby se, kvůli vám, vzdal svých přátel.

Nikdy po druhém nechtějte, aby se, kvůli vám, vzdal svých přátel.

7) NEMÁM RÁD TVÉ PŘÁTELE

Přátelé jsou většinou lidé, kteří jsou v našem životě dřív, než naši partneři.

Nikdy nenuťte své partnery, aby si vybírali mezi vámi a svými přáteli.

Pokud vám okruh přátel vaší partnerky zrovna nesedí, můžete zkusit společně poznat nové přátele.  Je pravděpodobné, že díky těm novým budete trávit s těmi starými méně času.  

 

 

Po čemkoliv toužíte, řekněte to. Vynechte z toho své ex!

Po čemkoliv toužíte, řekněte to. Vynechte z toho své ex!

8) MOJE BÝVALÁ PŘÍTELKYNĚ TO V POSTELI DĚLÁVALA. MŮŽEŠ TAKY?

Všichni máme nějaké sexuální představy. Všichni máme něco, co bychom rádi vyzkoušeli. Není nic špatného na tom, mluvit o svých touhách s tou nejbližší osobou, kterou v životě máme.

Vyvarujte se ale na vzpomínání svých bývalých partnerů. Nic nezabije sexuální náboj, jako vzpomínka na vaše ex.

Pokud v posteli chcete něco vyzkoušet, není nic jednoduššího než říct: „Pojďme dneska vyzkoušet tohle. Co ty na to?“

Neexistuje důvod, proč byste měli vzpomínat své bývalé partnery ve chvíli, kdy chcete o něco požádat ty současné!

 

Jednoduše k sobě buďte upřímní. Užívejte si jeden druhého. Mějte k sobě úctu a buďte nejen milenci, ale i přátelé.

 

Rádi byste se dověděli, jakými znaky se, podle žen, vyznačuje atraktivní muž? Pak si přečtěte článek 8 znaků atraktivního muže

 

A co vy?

Muži, čím nejčastěji rozčílíte ženy?

Ženy, čím vás nejčastěji vyvedou z míry muži?

Podělte se o své zkušenosti s ostatními v komentářích pod článkem.

 

 

Share ButtonPřidat komentář