7 způsobů, jak před svatbou neonemocnět

Share Button

 

Zdravý a spokojený pár

Buďte na svatbu fit!

 

(Doba čtení cca 4 min)

Poslední věc, kterou bychom si přáli, je nemoc právě v dlouho očekávaný VELKÝ DEN D. Máme pro vás několik tipů, jak vyzrát na nevyzpytatelné počasí a udržet si pevné zdraví. 

 

Jak předejít nemoci a být na svatbu fit?

 

Zdravý spánek

Nepodceňujte kvalitní spánek!

SPĚTE

Svatební přípravy může často doprovázet několik bezesných nocí. Stres a vzrušení z toho, aby celá akce vyšla na výbornou, nedá spoustě lidí spát.

Nepodceňujte dostatek spánku! Je velmi důležitý pro zdravý a silný imunitní systém. Nejen, že se budete cítit lépe, ale budete i lépe vypadat. Obyčejně je doporučováno spát až 8 hodin denně.

 

Zdravé jídlo

Jezte zdravě a uvidíte pozitivní výsledky na těle i duši.

JEZTE ZDRAVĚ

Zelenina, ovoce a jídlo, které je bohaté na proteiny a vlákninu, pomáhá předcházet nejrůznějším onemocněním.  Zdravé jídlo může skutečně působit jako prevence proti chřipce a nachlazení.

Dopřejete-li si denně „vitamínovou bombu“, nebudete se muset bát, že byste se svatby nedočkali ve zdraví.

 

 

Oči, ústa, nos

Dotýkejte se svého obličeje minimálně.

MYJTE SI RUCE

Bakterie jsou opravdu všude. Denně se dotýkáme klik u dveří, klávesnic u počítačů, držadel ve veřejné dopravě a dalších věcí, které jsou na tyto neviditelné potvůrky skutečně bohaté.

Budete-li si mýt ruce zodpovědně, několikrát denně teplou vodou a mýdlem, může se riziko nemoci snížit až o 45 %!

Vyvarujte se také přílišného dotýkání očí, nosu a úst. Tím snížíte možnost přenosu bakterií do těchto citlivých obličejových partií.

 

Sklenice vína

Pamatujte na zlaté pravidlo: „Všeho s mírou.“

OMEZTE PŘÍSUN ALKOHOLU

Říká se, že sklenka dobrého červeného vína působí jako prevence proti cévním a srdečním onemocněním. Příliš časté pití většího množství alkoholu však může způsobit nejen závislost, ale také špatný spánek, zvýšené riziko rakoviny prsu, hltanu nebo jater. 

Mějte sami sebe rádi a dbejte na to, aby se z pití alkoholu nestalo pravidlo!

 

Zelený čaj

Zelený čaj působí blahodárně na celé tělo.

PIJTE ZELENÝ ČAJ

Není pochyb o tom, že zelený čaj pomáhá výrazně posilovat celý imunitní systém. Zelený čaj má povzbuzující účinky a dodává energii. Působí také jako prevence onemocnění srdce, snižuje hladinu cholesterolu a riziko cukrovky.

Máte problém s nadváhou? Pití zeleného čaje pomáhá stimulovat metabolismus a urychluje spalování tuků.

 

Potravinový doplněk

Můžete vyzkoušet něco nového.

VYZKOUŠEJTE POTRAVINOVÉ DOPLŇKY

Pokud nezastáváte radikální postoj proti lékům, můžete sáhnout také po potravinových doplňcích.

Občas se stává, že jíte zdravě, ale nedodáváte tělu vitamíny v takovém množství, abyste skutečně předešli nemocem. Potravinový doplněk dodá vašemu tělu přesně takovou dávku vitamínů, kterou denně potřebuje.

 

 

Relax

Nezapomínejte se občas zastavit a odpočívat.

RELAXUJTE

Každý si pod slovem „odpočívat“ představí něco jiného. Je čistě na vás, jestli začnete chodit na masáže, meditovat, provozovat jógu nebo sportovat.

Vaše tělo začne uvolňovat hormony štěstí, které vám pomohou s každodenními starostmi. Budete spokojenější a na vše se budete dívat s nadhledem a klidem.

 

Share ButtonPřidat komentář